AE59L8903
AE59L8903
Part Number
AE59L8903
Description
59 MHZ LOWPASS FILTER
Data sheet
AE59L8903.pdf
Delivery Services
AE59L8903
Comments
    AE59L8903 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency59MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)