AE6079N2259
AE6079N2259
Part Number
AE6079N2259
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
6079 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE6079N2259.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE6079N2259
Comments
    AE6079N2259 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth75MHz
    Frequency6.079GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.642" (16.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.551" L x 0.945" W (141.00mm x 24.00mm)