AE60B11245
AE60B11245
Part Number
AE60B11245
Description
60 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE60B11245.pdf
Delivery Services
AE60B11245
Comments
    AE60B11245 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency60MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.412" (10.46mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss1.25dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)