AE60B5051
AE60B5051
Part Number
AE60B5051
Description
60 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE60B5051.pdf
Delivery Services
AE60B5051
Comments
    AE60B5051 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth6MHz
    Frequency60MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.250" L x 0.500" W (31.75mm x 12.70mm)