AE60B6349
AE60B6349
Part Number
AE60B6349
Description
60 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE60B6349.pdf
Delivery Services
AE60B6349
Comments
    AE60B6349 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth44MHz
    Frequency60MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss1dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)