AE6150B11407
AE6150B11407
Part Number
AE6150B11407
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
6150 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE6150B11407.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE6150B11407
Comments
    AE6150B11407 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth4.3GHz
    Frequency6.15GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.512" (13.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.091" L x 0.866" W (78.50mm x 22.00mm)