AE64B5452
AE64B5452
Part Number
AE64B5452
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
64 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE64B5452.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE64B5452
Comments
    AE64B5452 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth23MHz
    Frequency64MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.012" (25.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)