AE65.8B10158
AE65.8B10158
Part Number
AE65.8B10158
Description
65.8 MHZ LCBANDPASS FILTER
Data sheet
AE65.8B10158.pdf
Delivery Services
AE65.8B10158
Comments
    AE65.8B10158 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth4MHz
    Frequency65.8MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)