AE6525N2249
AE6525N2249
Part Number
AE6525N2249
Description
6525 MHZ BAND STOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE6525N2249.pdf
Delivery Services
AE6525N2249
Comments
    AE6525N2249 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1.2GHz
    Frequency6.525GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.921" (23.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension8.622" L x 0.748" W (219.00mm x 19.00mm)