AE659B10095
AE659B10095
Part Number
AE659B10095
Description
659 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE659B10095.pdf
Delivery Services
AE659B10095
Comments
    AE659B10095 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.2dB
    Bandwidth18MHz
    Frequency659MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.600" (40.64mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension12.000" L x 3.600" W (304.80mm x 91.44mm)