AE65B10703
AE65B10703
Part Number
AE65B10703
Description
65 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE65B10703.pdf
Delivery Services
AE65B10703
Comments
    AE65B10703 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth70MHz
    Frequency65MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss-
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)