AE668B9622
AE668B9622
Part Number
AE668B9622
Description
668 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE668B9622.pdf
Delivery Services
AE668B9622
Comments
    AE668B9622 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth60MHz
    Frequency668MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)