AE6790WN2261
AE6790WN2261
Part Number
AE6790WN2261
Description
6790 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FIL
Data sheet
AE6790WN2261.pdf
Delivery Services
AE6790WN2261
Comments
    AE6790WN2261 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth75MHz
    Frequency6.79GHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.642" (16.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension5.551" L x 0.945" W (141.00mm x 24.00mm)