AE690B11698
AE690B11698
Part Number
AE690B11698
Description
690 MHZ CAVITY BAND PASS FILTER
Data sheet
AE690B11698.pdf
Delivery Services
AE690B11698
Comments
    AE690B11698 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth15MHz
    Frequency690.5MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)3.780" (96.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension14.953" L x 5.169" W (379.80mm x 131.30mm)