AE7.64B5467
AE7.64B5467
Part Number
AE7.64B5467
Description
7.64 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE7.64B5467.pdf
Delivery Services
AE7.64B5467
Comments
    AE7.64B5467 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth800kHz
    Frequency7.64MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.412" (10.46mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Insertion Loss8dB
    Package / Case6-DIP Module
    Size / Dimension1.500" L x 0.500" W (38.10mm x 12.70mm)