AE7000SLB1003
AE7000SLB1003
Part Number
AE7000SLB1003
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
7000 MHZ STRIP-LINE BAND PASS FI
Data sheet
AE7000SLB1003.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE7000SLB1003
Comments
    AE7000SLB1003 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth6GHz
    Frequency7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.453" (11.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.307" L x 0.709" W (84.00mm x 18.00mm)