AE7000SLB1004
AE7000SLB1004
Part Number
AE7000SLB1004
Description
7000 MHZ STRIP-LINE BAND PASS FI
Data sheet
AE7000SLB1004.pdf
Delivery Services
AE7000SLB1004
Comments
    AE7000SLB1004 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth4GHz
    Frequency7GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.610" (15.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.283" L x 0.866" W (58.00mm x 22.00mm)