AE7000SSL1021
AE7000SSL1021
Part Number
AE7000SSL1021
Description
7000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE7000SSL1021.pdf
Delivery Services
AE7000SSL1021
Comments
    AE7000SSL1021 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency7GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.220" L x 0.906" W (31.00mm x 23.00mm)