AE707KB5440
AE707KB5440
Part Number
AE707KB5440
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
707 KHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE707KB5440.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE707KB5440
Comments
    AE707KB5440 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth246kHz
    Frequency707kHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.012" (25.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)