AE70B10147
AE70B10147
Part Number
AE70B10147
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
70 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE70B10147.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE70B10147
Comments
    AE70B10147 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth4MHz
    Frequency70MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)