AE70B11009
AE70B11009
Part Number
AE70B11009
Description
70 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE70B11009.pdf
Delivery Services
AE70B11009
Comments
    AE70B11009 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth12MHz
    Frequency70MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)