AE70B5146
AE70B5146
Part Number
AE70B5146
Description
70 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE70B5146.pdf
Delivery Services
AE70B5146
Comments
    AE70B5146 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth1MHz
    Frequency70MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss6dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension1.750" L x 0.750" W (44.45mm x 19.05mm)