AE70B9454
AE70B9454
Part Number
AE70B9454
Description
70 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE70B9454.pdf
Delivery Services
AE70B9454
Comments
    AE70B9454 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth10MHz
    Frequency70MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)