AE70L7834
AE70L7834
Part Number
AE70L7834
Description
70 MHZ LC LOW PASS FILTER
Data sheet
AE70L7834.pdf
Delivery Services
AE70L7834
Comments
    AE70L7834 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency70MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.220" (30.99mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss0.8dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension5.440" L x 2.380" W (138.18mm x 60.45mm)