AE70NS2067
AE70NS2067
Part Number
AE70NS2067
Description
70 MHZ BANDSTOP/NOTCH FILTER
Data sheet
AE70NS2067.pdf
Delivery Services
AE70NS2067
Comments
    AE70NS2067 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth4MHz
    Frequency70MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)