AE7172B11067
AE7172B11067
Part Number
AE7172B11067
Description
7172MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE7172B11067.pdf
Delivery Services
AE7172B11067
Comments
    AE7172B11067 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth1.666GHz
    Frequency7.172GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.440" (11.18mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.4dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension1.520" L x 0.580" W (38.61mm x 14.73mm)