AE720B10946
AE720B10946
Part Number
AE720B10946
Description
720 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE720B10946.pdf
Delivery Services
AE720B10946
Comments
    AE720B10946 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple1dB
    Bandwidth3MHz
    Frequency720MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.200" L x 1.000" W (81.28mm x 25.40mm)