AE720B10947
AE720B10947
Part Number
AE720B10947
Description
720 MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE720B10947.pdf
Delivery Services
AE720B10947
Comments
    AE720B10947 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.5dB
    Bandwidth30MHz
    Frequency720MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)