AE72B9795
AE72B9795
Part Number
AE72B9795
Description
72 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE72B9795.pdf
Delivery Services
AE72B9795
Comments
    AE72B9795 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth32MHz
    Frequency72MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeSurface Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / Case6-SMD Module
    Size / Dimension2.000" L x 0.500" W (50.80mm x 12.70mm)