AE7500SSH6578
AE7500SSH6578
Part Number
AE7500SSH6578
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
7500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE7500SSH6578.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE7500SSH6578
Comments
    AE7500SSH6578 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth19.5GHz
    Frequency7.5GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.787" L x 0.591" W (20.00mm x 15.00mm)