AE750B10012
AE750B10012
Part Number
AE750B10012
Description
750 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE750B10012.pdf
Delivery Services
AE750B10012
Comments
    AE750B10012 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth263MHz
    Frequency750MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)