AE750B11058
AE750B11058
Part Number
AE750B11058
Description
750MHZ BAND PASS FILTER
Data sheet
AE750B11058.pdf
Delivery Services
AE750B11058
Comments
    AE750B11058 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth500MHz
    Frequency750MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.700" (17.78mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2.4dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.000" L x 0.700" W (50.80mm x 17.78mm)