AE750H9753
AE750H9753
Part Number
AE750H9753
Description
750-4000 MHZ LC HIGHPASS FILTER
Data sheet
AE750H9753.pdf
Delivery Services
AE750H9753
Comments
    AE750H9753 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth3.25GHz
    Frequency750MHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.500" (12.70mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.000" L x 0.750" W (25.40mm x 19.05mm)