AE750L8896
AE750L8896
Part Number
AE750L8896
Description
750 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE750L8896.pdf
Delivery Services
AE750L8896
Comments
    AE750L8896 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth750MHz
    Frequency750MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.400" (10.16mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.750" L x 0.500" W (44.45mm x 12.70mm)