AE78.1B4603
AE78.1B4603
Part Number
AE78.1B4603
Description
78.1 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE78.1B4603.pdf
Delivery Services
AE78.1B4603
Comments
    AE78.1B4603 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth27.33MHz
    Frequency78.1MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)