AE78.45B10057
AE78.45B10057
Part Number
AE78.45B10057
Description
78.45 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE78.45B10057.pdf
Delivery Services
AE78.45B10057
Comments
    AE78.45B10057 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth2MHz
    Frequency78.45MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss6dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)