AE785L6335
AE785L6335
Part Number
AE785L6335
Description
785 MHZ LC LOW PASS FILTER
Data sheet
AE785L6335.pdf
Delivery Services
AE785L6335
Comments
    AE785L6335 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple3dB
    Bandwidth785MHz
    Frequency785MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension2.000" L x 1.000" W (50.80mm x 25.40mm)