AE8000SSL1046
AE8000SSL1046
Part Number
AE8000SSL1046
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
8000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Data sheet
AE8000SSL1046.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE8000SSL1046
Comments
    AE8000SSL1046 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency8GHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.181" L x 0.866" W (30.00mm x 22.00mm)