AE800B6191
AE800B6191
Part Number
AE800B6191
Description
800 MHZ LC BAND PASS FILTER
Data sheet
AE800B6191.pdf
Delivery Services
AE800B6191
Comments
    AE800B6191 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth400MHz
    Frequency800MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss3dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)