AE800L8686
AE800L8686
Part Number
AE800L8686
Description
800 MHZ LC LOWPASS FILTER
Data sheet
AE800L8686.pdf
Delivery Services
AE800L8686
Comments
    AE800L8686 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple0.1dB
    Bandwidth800MHz
    Frequency800MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.750" (19.05mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss4dB
    Package / CaseBNC In-Line Module
    Size / Dimension4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)