AE806WN2233
AE806WN2233
Part Number
AE806WN2233
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
806 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FILT
Data sheet
AE806WN2233.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE806WN2233
Comments
    AE806WN2233 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth30MHz
    Frequency806MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension9.409" L x 3.484" W (239.00mm x 88.50mm)