AE80B5332
AE80B5332
Part Number
AE80B5332
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
80 MHZ LC BANDPASS FILTER
Data sheet
AE80B5332.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE80B5332
Comments
    AE80B5332 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth4MHz
    Frequency80MHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)1.000" (25.40mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss6dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)