AE835NS2169
AE835NS2169
Part Number
AE835NS2169
Description
835 MHZ CAVITY NOTCH FILTER
Data sheet
AE835NS2169.pdf
Delivery Services
AE835NS2169
Comments
    AE835NS2169 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth20MHz
    Frequency835MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)3.150" (80.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule
    Size / Dimension8.031" L x 3.071" W (204.00mm x 78.00mm)