AE8400B11481
AE8400B11481
Part Number
AE8400B11481
Description
8400 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Data sheet
AE8400B11481.pdf
Delivery Services
AE8400B11481
Comments
    AE8400B11481 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth600MHz
    Frequency8.4GHz Center
    Filter TypeBand Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.630" (16.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension3.661" L x 0.709" W (93.00mm x 18.00mm)