AE887-946NS2192
AE887-946NS2192
Part Number
AE887-946NS2192
Description
877-898 MHZ / 936-956 MHZ CAVITY
Data sheet
AE887-946NS2192.pdf
Delivery Services
AE887-946NS2192
Comments
    AE887-946NS2192 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth20MHz, 21MHz
    Frequency887.5MHz Center, 946MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)2.283" (58.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.764" L x 3.307" W (121.00mm x 84.00mm)