AE894SLL1014
AE894SLL1014
Part Number
AE894SLL1014
Description
894 MHZ STRIP-LINE LOW PASS FILT
Data sheet
AE894SLL1014.pdf
Delivery Services
AE894SLL1014
Comments
    AE894SLL1014 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth-
    Frequency894MHz (Cutoff)
    Filter TypeLow Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.610" (15.50mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension4.016" L x 2.992" W (102.00mm x 76.00mm)