AE896NS2171
AE896NS2171
Part Number
AE896NS2171
Description
896 MHZ CAVITY NOTCH FILTER
Data sheet
AE896NS2171.pdf
Delivery Services
AE896NS2171
Comments
    AE896NS2171 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth400kHz
    Frequency896MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)2.559" (65.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension8.465" L x 1.417" W (215.00mm x 36.00mm)