AE897WN2286
AE897WN2286
Part Number
AE897WN2286
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
897 MHZ WAVEGUIDE BAND STOP FILT
Data sheet
AE897WN2286.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE897WN2286
Comments
    AE897WN2286 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth35MHz
    Frequency897MHz Center
    Filter TypeBand Stop
    Part StatusActive
    Height (Max)1.102" (28.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension8.701" L x 3.209" W (221.00mm x 81.50mm)