AE9000SSH6564
AE9000SSH6564
Part Number
AE9000SSH6564
Manufactures
Anatech Electronics Inc.
Description
9000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE9000SSH6564.pdf
Category
RF Filters
Delivery Services
AE9000SSH6564
Comments
    AE9000SSH6564 Specifications
    Series
    RoHSRoHS
    Ripple-
    Bandwidth14GHz
    Frequency9GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.406" (10.30mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss2dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension1.142" L x 0.906" W (29.00mm x 23.00mm)