AE9000SSH6579
AE9000SSH6579
Part Number
AE9000SSH6579
Description
9000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HIG
Data sheet
AE9000SSH6579.pdf
Delivery Services
AE9000SSH6579
Comments
    AE9000SSH6579 Specifications
    Ripple-
    Bandwidth19GHz
    Frequency9GHz (Cutoff)
    Filter TypeHigh Pass
    Part StatusActive
    Height (Max)0.394" (10.00mm)
    Mounting TypeChassis Mount
    Insertion Loss1.5dB
    Package / CaseModule, SMA Connectors
    Size / Dimension0.748" L x 0.591" W (19.00mm x 15.00mm)